Strona Główna ║

Galeria ║

O mnie

Krajobrazy i miasta
		
   GALERIA        > WENECJA (Włochy) <  
      
„Trzeba czasem zjechać z autostrady naszego życia, która wiedzie do świetlistych wielkich miast - przepraszam celów,
bo tak po prawdzie najpiękniejsze chwile i widoki są na nieśpiesznych bocznych drogach.”
- Ryszard Duława

Wenecja - miejsce jedyne takie, niepowtarzalne. Jeden dzień to z pewnością za mało. Plan był taki aby zjawić się w niej bardzo wcześnie rano.
Jednak dzień wcześniej zdecydowaliśmy, iż następnego dnia potraktujemy sobie „na lajcie” czyli plażowanie, spacerki, basen, itp. Po kilku intensywnych dniach taki był plan.
Lecz został zweryfikowany w okolicach godziny 1 w nocy, siedząc sobie przy basenowym barze w miejscowości Cavallino-Treporti i delektując się zimnym piwkiem,
ktoś wpadł na pomysł aby sprawdzić prognozę pogody. Okazało się, że w tym dniu ma być słonecznie, a na kolejny dzień głoszone są przelotne opady deszczu.
W całkowitym spokoju przy pełnym relaksie, kończąc wyśmienite piwo Maisel's Weisse, poszliśmy spać, a w zasadzie udaliśmy się na drzemkę.
W Wenecji byliśmy dopiero przed godziną 9. Fotograficznie za późno. Klimat Wenecji budował się dłuższy czas. Moi współtowarzysze wyjazdu poczuli go wcześniej.
Przechadzając się, a raczej często przedzierając przez ciasne, bardzo zatłoczone uliczki zostajemy coraz bardziej wchłonięci miejscem. Skwar leje się z nieba.
Miejsce kulminacyjne jeśli chodzi o liczbę ludzi, jest z pewnością Plac Św. Marka. Tutaj doznajemy eksploimplozji tłumu.
Klimat przychodzi z czasem, jak w cytacie
„…najpiękniejsze chwile i widoki są na nieśpiesznych bocznych drogach”
i tak właśnie trafiamy na ścieżki mniej uczęszczane przez ludzi bo i takie również są.
Nie będę tutaj pisać banałów typu - kto tutaj nie był, musi być. Jest wiele miejsc na ziemi wartych odwiedzenia, lecz z pewnością Wenecja jest jednym z nich.^Wróć^
   Copyright © 2009-2020, Wszelkie prawa zastrzeżone
Mapa strony